Restauratiewerken Amandine verlopen vlot

De schilderwerken aan de romp en het dek van de laatste IJslandtrawler, Amandine, zijn bijna klaar. Als kers op de taart schilderde burgemeester Bart Tommelein de naam van het schip op de romp. 

Het  schip werd helemaal gezandstraald en de laatste IJslandvaarder kreeg een nieuwe verflaag. Het slotstuk van de schilderwerken was het schilderen van de naam. Na deze werken zal de stelling verwijderd worden en starten de werken om alle tuigage terug op het dek te plaatsen en zijn er nog verschillende laswerken en restauratiewerken in de machinekamer.

Burgemeester Bart Tommelein: "Het is een hele eer om de naam van het schip mee te mogen schilderen. De Amandine is een echt symbool van Oostende. Dankzij deze noodzakelijke werken zorgen we dat het historische schip klaar is voor de toekomst." 

Einde van de werken zijn voorzien eind november, daarna zal men het schip kunnen bezichtigen tijdens enkele opendeurweekends. 

Alvast bedankt aan het ganse team dat meewerkt aan dit uniek project.