Praktische informatie standhouders

Aanmelden / opbouw / afbouw

  • Bij aankomst moet je je eerst aanmelden in de infotent op het Sint-Petrus- en

-Paulusplein. Hier krijg je een crewpas (1 per stand).

  • De infotent bevindt zich op het Sint-Petrus- en -Paulusplein tegenover de “Amandine”. De verantwoordelijke voor de standen is Karen Simoens.
  • De infotent is vanaf 21 tot en met 25 mei permanent bemand van 09.00 tot 18.00 uur.
  • Opbouwen kan op woensdag 21 mei van 10.00 tot 18.00 uur. Wie langer wil doorwerken moet dit aanvragen in de infotent. Bij het verlaten van de site na 19.00 uur mogen geen materialen meer buiten gebracht worden, tenzij na uitdrukkelijke controle van de veiligheidsploeg.
  • Alle standen moeten volledig afgewerkt zijn op donderdag 22 mei om 09.00 uur. Daarna moeten alle wagens weg van de site.
  • Om de veiligheid buiten de openingsuren te garanderen is het ten stelligste verboden om de tenten te betreden op het Sint-Petrus- en -Paulusplein, de Vindictivelaan en Plein Mercator. Deze worden voor veiligheidsredenen afgezet met herrashekken met bewaking van 20.00 tot 08.00 uur. Enkel medewerkers van Oostende voor Anker met badge Organisatie worden toegelaten.
  • Alle standen moeten leeg zijn voor zondagavond 25 mei om 22.00 uur. De tentenbouwer start met de afbouw op maandag 26 mei om 07.00 uur.
  • Heb je elektriciteit gevraagd?
    • Gelieve zelf de nodige verlengkabels en/of stekkerdozen mee te brengen (een verlengkabel van 20 meter).

Openingsuren:
donderdag 22 mei: 10.00 tot 19.00 uur
vrijdag 23 mei : 10.00 tot 19.00 uur
zaterdag 24 mei: 10.00 tot 19.00 uur
zondag 25 mei: 10.00 tot 18.00 uur

Alle standen moeten leeg zijn voor zondagavond 25 mei om 22.00 uur. Op maandag 26 mei worden de tenten vanaf 07.00 uur afgebroken.

Brandveiligheid

  • Bij standen met kook- en verwarmingstoestellen, generatoren en/of koelmachines dien je zelf een brandblusser te voorzien (poedersnelblusser van 6 kg of schuimblustoestel van 6 liter).
  • De frituurpan/friteuse moet over een metalen deksel beschikken + gelieve een voldoende groot branddeken in je stand te voorzien.
  • De brandweer kan dit controleren tijdens de veiligheidsrondgang op 21 mei.

Afval

  • Op verschillende plaatsen op de site worden afvalpunten gemaakt waar het afval kan gesorteerd worden. Naast de dagelijkse ophaling is het de bedoeling dat de standhouders overdag zelf hun afval naar de afvalpunten brengen. Er wordt overdag geen afval opgestapeld aan de stand!

Cateringmateriaal

  • Alle standhouders zijn verplicht om mogelijk bioafbreekbaar- of herbruikbaar materiaal te gebruiken. Volgende lokale leverancier heeft een groot aanbod aan bioafbreekbaar materiaal:

Bioafbreekbaar:

Biopack
Konijnenboslaan 21
8470 Gistel
info@epacking.com

www.biopack.be
Tel: 0032 59 50 90 59

Herbruikbaar:
Cupconcept
Konijnenboslaan 21
8470 Gistel
info@cupconcept.be

www.cupconcept.be
Tel: 0032 59 42 00 47

Parkeren tijdens Oostende voor Anker

  • Dit jaar kunnen we jammer genoeg geen parking voorzien vanuit de organisatie.
  • Er zijn verschillende betalende parkings in de omgeving waar je meerdere dagen kunt parkeren:
  • Tijdens het festival zijn parking Q-Park Churchill (1) en parking Visserskaai (2) bereikbaar via: … Van Iseghemlaan – Albert I-Promenade – Visserskaai – Ooststraat – Kerkstraat – Jozef II-straat – Dienstweg voor de kerk – Pastoor Pypestraat – Sint-Franciscusstraat –

(1) Visserskaai – Noordelijke brug Mercatorsluis – Sir Winston Churchillkaai

OF

(2) Visserskaai – ingang parking.

  • Of je kan je auto net buiten het centrum parkeren (ev. op een randparking) en met de tram/bus komen.